mutluluk çiftliği Beş dil bilen, başarılı avukat Serin Durmay Preleviç yurtdışı kariyerini bir keçiye değişti. Aile çiftliğinin başına geçen, Ayşe Deliismail Çiftliği markasıyla harikalar gerçekleştiriyor. Doğal tarım ve doğal yetiştiricilik uygulamalarıyla öne çıkan çiftliğin tek bir keçiyle başlayan marka yolculuğunu genç patroniçeden dinledik.
mutluluk çiftliği
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız Atatürk Cd. Müftü, 53020 Rize Merkez/Rize +90 212 212 35 17 Rize Patent Logo

mutluluk çiftliği

mutluluk çiftliği Beş dil bilen, başarılı avukat Serin Durmay Preleviç yurtdışı kariyerini bir keçiye değişti. Aile çiftliğinin başına geçen, Ayşe Deliismail Çiftliği markasıyla harikalar gerçekleştiriyor. Doğal tarım ve doğal yetiştiricilik uygulamalarıyla öne çıkan çiftliğin tek bir keçiyle başlayan marka yolculuğunu genç patroniçeden dinledik.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Rize Haberleri  Tarih :  12.1.2019       Google Plus      
Atatürk Cd. Müftü, 53020 Rize Merkez/Rize +90 212 212 35 17 Rize Patent

Rize Patent Logo


İlköğrenimimi Fransa'da, liseyi İstanbul'da okudum, lisans ve yüksek lisansımı Nice Üniversitesi'nde Uluslararası Hukuk ve Avrupa Hukuku üzerine yaptım. Türkiye'de yaşamak istediğim için ülkeme dönüp Ankara'da bir şirkette iki buçuk yıl uluslararası hukuk danışmanlığı yaptım. Ancak yaşamak ve deneyimlemek istediğim her şey kurumsal hayat dışındaydı. Babamla annemin Milas'ta kurdukları Ayşe Deliismail Çiftliği, bana hayallerimi gerçekleştirmek için bir şans tanıdı. 

- Babanız Deniz Durmay ünlü bir sanayici, anneniz Zeynep Bingöllü Durmay ise bir iç mimar. Bir çiftlik kurmaya nasıl karar vermişler?

Annemle babam bir Kurban Bayramı'nda Bodrum'da dolaşırken kurbanlıklar arasında gebe bir keçiye rastlıyorlar. Babam çok duygusal bir insandır, o keçiyi görünce markamıza da adını veren büyükannesi Ayşe Deliismail ile ilgili anıları canlanıyor. Çünkü büyükannesi babamla diğer torununu bir keçiden sağdığı sütle yaptığı yiyeceklerle beslermiş. O anda keçiyi almaya karar veriyor, hatta yalnızlık çekmesin diye bir keçi daha alıyorlar ve Gündoğan'daki yazlığımızda beslemeye başlıyorlar. Çevreden gelen şikâyetler artınca Ayşe Deliismail Çiftliği'ni kurduğumuz araziyi alıp keçileri oraya taşıdık. Ardından tavuklarımız ve ineklerimiz geldi, güzel bir aile çiftliğimiz oldu.

- Yani amacınız sadece bir aile çiftliği kurmaktı... 

Biz aile olarak hem hayata hem de doğaya büyük saygı ve sevgi duyuyoruz, doğal beslenmeyi çok önemsiyoruz. Keçilerimizi ve ardından gelen diğer çiftlik hayvanları yetiştiriciliğini, doğal tarım uygulamalarını, zeytin ağaçlarımızdan yararlanmayı önce kendimizi düşünerek başlatmıştık. Ağaçları çok sevdiğimiz için ciddi miktarda ceviz ağacı da dikmiştik. Zamanla hayvanlarımızın sayısı arttı, zeytin ağaçlarımız mahsul verdi. 

Öyle çok sütümüz, peynirimiz, yumurtamız, zeytinimiz, zeytinyağımız, sebzemiz, meyvemiz oldu ki eşe dosta hediye etmekle bitmiyordu. Biliyorsunuz günümüzün en önemli beslenme değeri katkısız, doğal ürünler. Çiftliğimizdeki hiçbir ürünün yetiştirilmesinde katkı maddesi ve GDO kullanılmaz. İşte o durum beni Ayşe Deliismail Çiftliği'ni marka yapmaya ve bu ürünleri doğayı, sağlığını önemseyenlerle paylaşmaya yöneltti.

- Projelerinizden söz eder misiniz?

Bir manejimiz ve atlarımız, Pony'lerimiz ve Shetland'larımız var. Küçük çaplı ama profesyonel bir at kulübü kurdum. Çiftliğimize gelen konuklarımıza yönelik yoğurt, peynir yapımı atölyeleri düzenleyeceğiz. Konuklarımıza doğayla iç içe olabilecekleri bir ortam sunmayı amaçlıyorum. Çiftlik hayvanlarımızı sevsinler, ata binsinler, yumurta, zeytin toplasınlar, uzun yürüyüşlere çıksınlar, tamamen doğal ürünlerle beslensinler. 

Doğal yaşama saygı esastır. Çiftlikteki bütün hayvanlarımız özgür yaşar, beslenir, asla kesime gitmezler. Her hayvanımızın bir ismi vardır. 

RİZELİ BÜYÜKANNE İLHAM VERDİ

2011 yılında Deniz-Zeynep Durmay çifti tarafından temelleri atılan Ayşe Deliismail Çiftliği, Deniz Durmay'ın büyükannesinin adını taşıyor. Rizeli büyükannesi Ayşe Deliismail'in tek bir keçiden elde ettiği ürünlerle geçindirdiği ailesinin hatıralarını yaşatmaya karar veren eski sanayici Deniz Durmay, eşi Zeynep Durmay ile birlikte Ayşe Deliismail'in anısına çiftlik serüvenine ilk adımı attı. Çiftliğin yönetimini ise Durmay çiftinin kızı Serin Durmay Preleviç üstlendi. 

GERÇEK PEYNİRLER, DOĞAL ÜRÜNLER

Durmay Ailesi'nin çiftlik tutkusu kadar yoğun olan süt ürünleri merakı, yine çiftliğin ismini taşıyan özel ürünler olarak masalardaki yerini alıyor. Tereyağı ve beyaz, lor, dil, örgü, taze kaşar, otlu peynir olarak ortaya konan bu ürünlerin yanı sıra toprağa gömülerek birkaç yıl bekletilerek yapılan küp peyniri Ayşe Deliismail Çiftliği'nin özel peynirleri imzasını taşıyor. Reçeller, kompostolar, nar ekşileri ve zeytinyağlı sabunlarla giderek genişleyen çiftliğin doğal ve özgün ürünler yelpazesi her geçen gün genişliyor. 

/kaynak:star

mutluluk çiftliği

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Beş dil bilen, başarılı avukat Serin Durmay Preleviç yurtdışı kariyerini bir keçiye değişti. Aile çiftliğinin başına geçen, Ayşe Deliismail Çiftliği markasıyla harikalar gerçekleştiriyor. Do
0 Yorum

    Yorum Yapın
    MUTLU MÜŞTERİLER
    Etkin patentle çalışmaya başladığımızdan beri marka dosyalarımızın takibi konusunda A'dan Z'ye hizmet almaktayız. Etik yaklaşımı, profesyonel atik hizmetleriyle bizlere bizim gözümüzden bakarak hizmet vermeye çalışan bir ekiple çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Patent marka tescil ve danışmanlık olarak kesinlikle tavsiye ediyoruz.


    E-Bülten